Informace Tady nic není :-(

Výlet do Prahy 6_2019

Vloženo: 21.6.2019 | Zobrazeno: 37x
Ve čtvrtek, 20. 6., jsme s dětmi ze speciální a osmé třídy vyjeli na celodenní výlet do Prahy, na který jsme se moc těšili.

Vyjížděli jsme ráno v 8 hodin rychlíkem z Lovosic a po příjezdu do Prahy jsme se tramvají přesunuli k lanovce pod Petřín. Při jízdě tramvají jsme obdivovali nádherné Národní divadlo a nad Vltavou jsme projeli po mostě Legií. Tolik jsme se těšili na lanovku, že nám ani nevadilo vystát si půlhodinovou frontu, než jsme mohli nastoupit. Petřínskou rozhlednu viděly některé děti z blízka poprvé, ostatní nadchla zahrada plná voňavých růží. Procházkou jsme sešli k Pražskému hradu, kde jsme v pravé poledne zhlédli střídání Hradní stráže. Kolem hradu byl velký ruch, protože byla na návštěvě u pana prezidenta Zemana nově zvolená slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přes Karlův most jsme došli na Staroměstské náměstí a sledovali jsme, jak se na Pražském orloji v oknech pohybují apoštolové. Naše další kroky mířily na Václavské náměstí do McDonalďs, kde si děti pochutnaly na Happy Mealu. Protože jsme si chtěli užít všech dopravních prostředků, které Praha nabízí, svezli jsme se metrem z Václavského náměstí do stanice Vyšehrad a zpět s výstupem na Hlavním nádraží, kde jsme náš výlet zakončili a nastoupili do rychlíku směr Lovosice. I když jsme nachodili 12km, na dětech nebyla únava téměř znát a s dobrou náladou jsme v 18. hod. vystoupili v Lovosicích. Děti zaslouží velikou pochvalu, byly moc hodné a mohli jsme si tak užít krásný výlet, na který budeme všichni dlouho vzpomínat.

Naďa Trnková