Mikulášská besídka
6.12.2019

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 školu navštívil svatý Mikuláš.

Vánoční výstava
4.12.2019

Hrajeme si na obchod 11/2019
4.12.2019

V týdnu od 18. 11. do 22. 11. 2019 proběhla na naší škole akce Hrajeme si na obchod.

Vánoční tvoření 12/2019
2.12.2019

Stolní tenis 2019
25.11.2019

Dne 19. 11. 2019 se naše šestičlenné družstvo zúčastnilo turnaje ve stolním tenisu v Litoměřicích.

Den otevřených dveří na SOŠ a SOU v Roudnici n/L

Vloženo: 7.11.2019 | Zobrazeno: 26x
V úterý 5. listopadu 2019 se žáci z deváté třídy zúčastnili Dne otevřených dveří na Střední odborné škole a středním odborném učilišti v Roudnici nad Labem.

Všem se nám dostalo vřelého přivítání od paní ředitelky a studentů 3. ročníků, kteří nás provázeli po celou dobu prohlídky. Nejprve jsme shlédli prezentaci, která nám představila všechny nabízené učební obory, mezi které patří Kuchař – číšník, Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Obráběč kovů, Zedník, Zednické práce, Instalatér a Pečovatelské služby.

Následně jsme si prohlédli zázemí všech odborných učeben, které jsou speciálně a moderně vybaveny a určeny k výuce teorie. Studenti si pro naše žáky připravili několik soutěží o pěkné reklamní ceny, hrnky, propisky, sluchátka, lepící bločky. Všem se velmi líbila pěkně vybavená velká tělocvična a sklad s tělocvičným náčiním.

Po prohlídce budovy školy jsme se přesunuli do areálu s nově zrekonstruovanou halou, kde probíhá výuka odborného výcviku. Zde nám studenti se svými mistry předvedli soustružnické, frézařské a brusičské stroje, CNC stroje a nástroje pro zámečnické a klempířské práce a diagnostickou techniku.

Na závěr nás čekalo sladké překvapení od učňů z oboru Kuchař – číšník, kteří pro nás měli připravené vafle a palačinky s ovocem a se šlehačkou.

Na učilišti se nám všem velmi líbilo, dostali jsme spoustu nových informací, odpovědi na naše dotazy byly vyčerpávající a každý si domů odvezl malou pozornost.

Naďa Trnková