Mikulášská besídka
6.12.2019

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 školu navštívil svatý Mikuláš.

Vánoční výstava
4.12.2019

Hrajeme si na obchod 11/2019
4.12.2019

V týdnu od 18. 11. do 22. 11. 2019 proběhla na naší škole akce Hrajeme si na obchod.

Vánoční tvoření 12/2019
2.12.2019

Stolní tenis 2019
25.11.2019

Dne 19. 11. 2019 se naše šestičlenné družstvo zúčastnilo turnaje ve stolním tenisu v Litoměřicích.

Projektový den "Na silnici bezpečně a v pohodě II"

Vloženo: 18.11.2019 | Zobrazeno: 29x
Dne 14. 11. 2019 probíhal v Libochovicích projektový den "Na silnici bezpečně a v pohodě". V učebně se konala teoretická část a praktická část – ukázka funkce trenažéru, praktická část pak pokračovala na cvičišti, kde se žáci seznamovali s cvičným vozidlem.

Byla osvětlena problematika chodce na přechodu a všeobecně na vozovce, kdy se instruktor zaměřil na zásady vstupu na přechod pro chodce, na reflexní doplňky při chůzi v obci a mimo ní. Byla vysvětlena brzdná dráha vozidel a vše ostatní, co může tuto délku brzdné dráhy negativně ovlivnit, jako je sníh, náledí a voda v kombinací s hustou mlhou, deštěm a sněžením.

Byly zopakovány zásady jízdy na kole a jeho vybavení. Instruktor vysvětlil význam záchytných bodů na silnici a ve volné přírodě. Zopakoval důležitá telefonní čísla, vybavení a možnosti chytrých telefonů v krizových situacích.

Při účasti u nehod se důkladně vysvětlily zásady přístupu k raněnému, povinnosti účastníka silničních nehod a zopakovaly se otázky, které se s touto tematikou vyskytují v závěrečných testech.
Projektorem se zobrazily nejdůležitější značky a křižovatky, dětem byla vysvětlena rozdílnost mezi značkami STOP, Dej přednost v jízdě a značkou Hlavní silnice, a procvičilo se na ukázkách pravidlo o přijíždějícím vozidle zprava.  Závěrem teoretické části se rozdaly testy, došlo k vyhodnocení a instruktor opětovně zopakoval ty části problematiky, ve kterých žáci chybovali.

Za pozornost a účast děti obdržely odměny ve formě trička a přívěsku na klíče.
V druhé části, praktické, se v učebně žáci seznámili s trenažérem. Na cvičiště se skupina přemístila pod dozorem učitele. Bylo jim předvedeno cvičné vozidlo, vysvětleny jednotlivé ovládací, světelné a výstražné prvky vozidla. Akce se dětem velmi líbila.

Mgr. D. Preis