Projektový den "Na silnici bezpečně a v pohodě II"
18.11.2019

Škola 2019 – prezentace škol pro vycházející žáky
13.11.2019

Návštěva dopravního hřiště v Litoměřicích
12.11.2019

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se žáci 4. ročníku zúčastnili výuky dopravní výchovy na Dopravním hřišti v Litoměřicích, která byla zaměřená na cyklisty na silnici.

Přednáška o USA
7.11.2019

Den otevřených dveří na SOŠ a SOU v Roudnici n/L
7.11.2019

V úterý 5. listopadu 2019 se žáci z deváté třídy zúčastnili Dne otevřených dveří na Střední odborné škole a středním odborném učilišti v Roudnici nad Labem.

Barevný den
6.11.2019

V úterý 5. 11. 2019 proběhl na naší škole "Barevný den".

Bumbác ball 11/2019
6.11.2019

Uctění památky zesnulých
1.11.2019

Informace o škole

Vloženo: 1.1.2016 | Zobrazeno: 2592x

Informace o škole

Speciální základní škola a Praktická škola Lovosice sídlí na adrese Mírová 225/2, 410 02 Lovosice. V budově naší školy najdete 1. - 9. ročník základní školy praktické, třídy speciální, praktickou školu dvouletou, přípravný stupeň a dvě oddělení školní družiny.

Základní škola praktická je určena dětem s lehkým mentálním postižením a je vhodnou variantou při nezvládnutí učiva běžné základní školy. Do speciálních tříd jsou zařazovány děti se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, které nezvládají učivo základní školy praktické. Školní vzdělávací program pro obor vzdělání Praktická škola dvouletá je určen pro žáky se středně těžkým stupněm mentálního postižení, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, kteří ukončili povinnou školní docházku v základní škole samostatně zřízené pro žáky se zdravotním postižením, v základní škole speciální a kteří ukončili základní vzdělání v základní škole a z vážných zdravotních důvodů, které jsou v kombinaci s mentálním postižením, se nemohou vzdělávat na jiném typu školy

Žáci mají možnost navštěvovat zájmové útvary:

• Keramický kroužek  ( Mgr. Monika Doleželová)
  • Pěvecký kroužek  ( Mgr. Olga Kolibárová)
  • Angličtina  ( Mgr. Vladislava Štarhová)
  • Počítače  ( Mgr. Oskar Muller)
  • Sportovní kroužek  ( Mgr. Dalibor Preis)
  • Ekologický kroužek  ( Mgr. Alena Hladká)
  • Tvořílek  (Naďa Trnková)

Ve škole je zřízena logopedická poradna.

K vybavení školy patří velká zahrada se školním pozemkem a hřištěm. V budově školy mohou žáci využívat tělocvičnu, dvě cvičné kuchyně, počítačovou učebnu, učebny s interaktivními tabulemi, dvě školní dílny a keramickou dílnu. Škola má k dispozici plavecký bazén, zimní stadion a lehkoatletický stadion zdarma od města Lovosice.